Email
Şifre
Üye Ol | Şifre | Giriş
Ara
Ana Sayfa / Kitap
     
 
   Dikiş Kitapları
   Kanaviçe Kitapları
   Örgü Kitapları
   Nakış Kitapları
   Satış Noktaları
   Yayın Kataloğu
 
Sevimli Dikiş Projeleleri

ISBN 978-605-5647-93-3
EBAT 20.6 x 22 cm
SAYFA SAYISI 128 syf
ÜRÜN KODU 5930
FİYAT 20 

Kendi kendine dikişi öğrenmiş biri olarak (ki bu çok fazla deneme-yanılma anlamına geliyor), dikişe yeni başlayanları, hatta deneyimli dikiş yapanları yeni şeyler denemeleri için cesaretlendirmeyi seviyorum. Onlara söylediğim ise, eğer ben yapabiliyorsam, sen de yapabilirsin. Bilirsiniz, annem çok iyi bir aşçıydı. Tattığım en güzel çikolatalı kurabiyeleri yapardı. Çocukken bana, ceketimin düğmesi koparsa onu nasıl dikmem gerektiğini öğretmişti. 2006 yılında, ilk dikiş makinemi nasıl kullanacağımı, makinenin kullanım kılavuzunu okuyarak öğrendim. Neyin bana dikiş dikebileceğimi düşündürdüğünü hatırlamıyorum, ancak makinenin iğnesine ilk kez iplik taktığımı (ne kadar karmaşık göründüğünü anlatamam) ve onu çalıştırdığımda nasıl etkilendiğimi gayet iyi hatırlıyorum. Hemen sonrasında etsy’de nanaCompany adında online bir dükkan açtım ve bu benim için keçeden kurabiyeler ve küçük kız önlüklerinden bugüne harika bir yolculuk oldu.

Dolayısıyla, bu benim ilk kitabım. Bu küçük sevimli şeyleri dikme şansını yakaladığım ve sizlerle paylaştığım için oldukça heyecanlıyım. Umarım siz de bu projelerden esinlenir ve kendiniz veya sevdiğiniz biri için yapmak istersiniz. Daha da iyisi, bir tane kendinize, bir tane de sevdiğiniz kişi için yapabilirsiniz.

Elişi ürünler yapmak, çok fazla zaman, dikkat ve düşünce gerektirse de, sizlere elişi yapmayı tavsiye ederim. Her şeyin kolaylıkla satın alınabildiği bir dünyada, elle yapılan her hangi bir şey, çok daha fazla çaba gerektiriyor ve bu da beni yaptığınız tüm güzel elişlerini görmek için heyecanlandırıyor.

Elişleri yapan, blog yazan ve patchwork yapan çok sayıda arkadaşımdan ve bugün diktikleri şeylerden ilham aldım ancak aynı zamanda yüzyıllar önce kadınlar tarafından yapılmış çok güzel el yapımı işlerden de ilham aldım. Bu kitapta oldukça güzel tamamen elde yapılmış patchwork projeleri yer almaktadır. 

Umarım siz de bu modelleri yaparken tüm bunları hatırlarsınız. Denenmemiş metot ve tekniklerden dolayı yeni bir dikiş projesine başlamaktan çekinmeyin, her bir projenin getirdiği öğrenme süreci eğlenceli olabilir. Her zaman yeni bir şeyler üretmeye gayret edin!

Amy

 
  Yorumlar
 
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız, üyeyseniz, üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 
 
Elişi Patronlu Dikiş
İğne İplik
Kanaviçe
Dantel

Kitaplar
Satış Noktaları
Hakkımızda

İlan
İletişim