Email
Şifre
Üye Ol | Şifre | Giriş
Ara
Ana Sayfa / İğne İplik
     
 
   Yeni Sayı
   Eski Sayılar
   Satış Noktaları
   Yayın Kataloğu
 
İğne İplik Sayı 25

Yepyeni bir İğne İplik dergisi ile tekrar karşınızdayız. Yaz tatili bitti, okullar açıldı, kurslar açılmak üzere. Elişi sever herkes bu sene ne ile ilgilensem, kurs eğitmenleri öğrencilerime ne tür çalışmalar yaptırsam peşinde! İğne İplik dergisi tüm elişi severlere rehber olmak, yeni nakış, dikiş, örgü trendlerini paylaşmak üzere elinizde!

İğne İplik, elişleri ile yeni tanışan ve tanışacak olan kişiler de yol gösterme gayreti ile geçen sayımızdan itibaren içeriğinde bir takım değişikliklere gitti. Sadece profesyonellere hitap eden nakış projeleri yerine, artık tüm elişi severe yönelik, tekniklerin adım adım fotoğraf ve yazılarla açıklandığı projelerle karşınızdayız. Dünyadaki elişi trendlerine paralel olarak sunmaya gayret ettiğimiz dergimizin her sayfasında; sizlere yeni fikirler vererek, yeni teknikleri, aletleri, malzemeleri tanıtarak, her bir projenin çizimlerini, yapım aşamalarını net ve estetik fotoğraflarla size sunarak, sizlere yetkin ve dolu dolu bir dergi sunma amacındayız.

Peki bu sayımızda sizleri neler bekliyor ? Bu sayımıza yo-yolar ve yo-yo aletleri konuk oluyor öncelikle. Çok amaçlı kullanımları ve şık görünümleri ile ilgi gören yo-yolarla ilgili A-Z’ye bilmek istediğiniz herşey bu sayıda sizlerle. Yo-yoların birleşmesi ile oluşan yo-yolu örtünün sizlerden büyük beğeni toplayacağını umuyoruz. İkinci olarak en sevilen ancak kullanımı birkaç uygulama ile sınırlı kalmış sevimli ponponlar ve yapımlarını, sıra dışı dekoratif kullanım alanları ile sunuyoruz. Ponpon yapma aletinin getirdiği kolaylıkla istediğiniz boyutlarda ve renklerde onlarca ponpon yapabilecek ve değişik kullanım alanlarına uygulayabileceksiniz.

Geçen sayımızda sizden yoğun ilgi gören bileklik örme projeleri bu sayımızda da devam ediyor. Yepyeni üç model dokuma diyagramları ile karşınızda. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği bileklik örme işi, Tuva Tekstil’in ithal ettiği bileklik örme aletleri ile daha pratik ve kolay.

Dekoratif dikiş severleri, dergide baykuş figürlü üç farklı yastık bekliyor. Kalıpları ve anlatımları ile kolaylıkla yapabileceksiniz. Ayrıca yeni dikiş öğrenenler için de yapımı kolay, ev şeklinde bir kapı süsümüz var.

Patchwork ve aplike tekniklerinin birlikte kullanıldığı pudra tonlarındaki kalpli örtüyü de beğeneceğinizden eminiz. Dilerseniz bu örtüyü duvar askısı olarak da kullanabilirsiniz. Nakış severler için hazırladığımız, İtalyan ajurlarından ve dolgu ilmeklerinden oluşan hoş bir örtü, yün ipliklerle kaşe kumaşa işlenmiş şık bir atkı, simli ipliklerle işlenmiş bir şeker yastığımız bulunuyor.

Pratik fikirler bölümümüzde de çok hoşunuza gidecek ve artık kumaşlarınızı çok güzel bir şekilde değerlendirebileceğiniz sürpriz bir proje sizleri bekliyor. Tığ işi ve örgü severler için amigurimiden bir oyuncak at ile tığ işi baykuşlu bebek battaniyesi ve de örgüden ajurlu bir bluz ile bebek elbisesi projeler arasında yer alıyor. Hepsi anlatımlı ve diyagramlı olarak karşınızda.

Bir sonraki sayımızda buluşuncaya kadar hoşça kalın!

Keyifli Elişiler! 

 
  Yorumlar
 
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız, üyeyseniz, üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 
 
Elişi Patronlu Dikiş
İğne İplik
Kanaviçe
Dantel

Kitaplar
Satış Noktaları
Hakkımızda

İlan
İletişim