Email
Şifre
Üye Ol | Şifre | Giriş
Ara
Ana Sayfa / İğne İplik
     
 
   Yeni Sayı
   Eski Sayılar
   Satış Noktaları
   Yayın Kataloğu
 
İğne İplik Sayı 24

İçeriği ve tasarımı yenilenmiş, yepyeni bir İğne İplik’e hoş geldiniz! Bu sayımızdan itibaren içerik ve tarz olarak farklı bir dergi olacak elinizde. Uzun zamandır ağırlıklı olarak nakış konsepti ile İğne İplik karşınızda oldu. Dünyada ve Türkiye’de trendlerin ve farklı elişi alanların daha fazla öne çıkması ve dergimizin de bu değişimlere ayak uydurarak daha geniş kesim elişi severlerin dergisi olması arzusu ile bu değişime start verdik. Eski konsept içeriğimizi de kısmen koruyarak yepyeni bir tarz ile karşınızdayız.

Dekoratif dikiş, örgü ve tığ işleri alanında sizlere yepyeni projeler sunuyoruz. Sunduğumuz her bir projede ister dikiş olsun ister nakış ya da patchwork ayrıntılı anlatımlar, adım adım teknikler, diyagramlar ve projenin çizimlerini proje fotoğrafları ile birlikte veriyoruz.

Pratik fikirler bölümünde, hızlı ve kolay bir şekilde kumaş veya ipliklerle yapabileceğiz pratik ancak oldukça dekoratif önerilerde bulunuyoruz. Bu sayımızda nakış için kullanılan kasnaklara rengarenk desenli patchwork kumaşları gererek bir duvarınızı nasıl hızlı bir şekilde dekore edeceğinizi gösterdik. Şuan oldukça moda olan “hatıra bileklik” örme tekniklerini öğretiyoruz. Dergideki her bir bileklik modelinin diyagramları ile örme deseni verilmiştir

Ayrıca bu sayımızda patchwork’ten kalpli bir battaniye ve yatak örtüsü, DMC’nin yeni ipliği Natura ile tığ işi yelek ve bebek hırkası, kurdele nakışından yastık, makine nakışı ile stumpwork pano, işlemeli ve aplikeli bebek battaniyesi, dikişe yeni başlayanlar için adım adım kitap ayracı yapımı, etkileyici güzellikte adeta yağlıboya gibi duran Çin iğnesi bir yastık, basit nakış ilmekleri ile işlenmiş tek renkli bir masa örtüsü, kolay İsveç nakışından modern bir laptop çantası de sizi dergide bekleyen projelerden bazılarıdır.

Keyifli Elişiler!

 
  Yorumlar
 
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız, üyeyseniz, üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 
 
Elişi Patronlu Dikiş
İğne İplik
Kanaviçe
Dantel

Kitaplar
Satış Noktaları
Hakkımızda

İlan
İletişim