Email
Şifre
Üye Ol | Şifre | Giriş
Ara
Ana Sayfa / İğne İplik
     
 
   Yeni Sayı
   Eski Sayılar
   Satış Noktaları
   Yayın Kataloğu
 
İğne İplik Sayı 23

Baharın geldiği şu aylarda yepyeni bir İğne İplik ile karşınızdayız. Dergimiz yine birbirinden güzel ve farklı projelerle dolu. Sevdiğiniz projelere heyecanla başlamak isteyeceğinizden hiç kuşkumuz yok.

Geçen sayımızda yayınlamış olduğumuz İsveç nakışından bu defa da sizler için yepyeni bir şömentable ve yastık ile karşınızdayız. Gerek kumaş ve kullanılan iplik gerek de tekniğin kolaylığı neticesinde, bu harika nakış sizlere kendini sevdirmeyi başardı. İsveç nakışının dantelimsi güzelliği ile bundan sonraki sayılarımızda da karşılaşacaksınız.

Bir diğer önemli projelerimizden biri ise, patchwork bir takım. Duvar askısı, küçük masa örtüsü ve çaydanlık şapkası ile toprak tonlarının en güzel kumaşlarını evinize taşıyor. Dilerseniz aynı projeyi farklı tonlarda patchwork kumaşları ile de gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı anlatımları ve kalıpları derginizde.

Yün nakışından koltuk şalı; testi şeklinde hat çalışmasının altın nakışı olarak çalışıldığı hoş bir tablo; farklı boylarda çalışılmış, yuvarlak plastik çerçeve kasnaklara gerilmiş kurdele nakışından, zemini boyalı panolar; kabartmalı minik metal çerçeveler içine nakışlı kumaşların yerleştirilmiş olduğu broşlar; patchwork kumaşları ile hazırlanmış aplike yastıklar; eflatun tonlarının hakim olduğu, baklava deseninden oluşan patchwork yastık; DMC goblen yünü ile işlenmiş, gökkuşağı renklerinde bargello yastık; makinede işlenmiş sim işi, gösterişli bir yastık; Çin iğnesi tekniğinin kullanıldığı kırmızı güllü bir tablo; muline ve patchwork kumaşları kullanılarak çalışılan işlemeli havlu kenarları; iğne oyasından yapılmış çiçeklerin oluşturduğu şık bir tepsi sizleri bekleyen projelerimiz arasında yer almaktadır.

Ayrıca bu sayımızda Japonya’dan Türkiye’ye iğne oyasını öğrenmek için gelip, bu konuda kendini geliştirerek Japon hanımlara iğne oyasını ve Türk elişlerini öğretip tanıtan, bu konuda birçok kitap hazırlamış, oya sevdalısı Kou Nanami söyleşisini de zevkle okuyacaksınız.

Sonraki sayımızda buluşuncaya kadar hoşça kalın!

Keyifli Nakışlar!

 
  Yorumlar
 
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız, üyeyseniz, üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 
 
Elişi Patronlu Dikiş
İğne İplik
Kanaviçe
Dantel

Kitaplar
Satış Noktaları
Hakkımızda

İlan
İletişim