Email
Şifre
Üye Ol | Şifre | Giriş
Ara
Ana Sayfa / İğne İplik
     
 
   Yeni Sayı
   Eski Sayılar
   Satış Noktaları
   Yayın Kataloğu
 
İğne İplik Sayı 19

İlgi ile takip ettiğiniz İğne İplik dergisinin 19. sayısı ile sizlerin karşısında olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Yine içeriği ile dopdolu bir İğne İplik var elinizde.

Türlü türlü çalışmalar yapan siz İğne İplik okurlarına bu sayımızda da birbirinden güzel ve farklı nakışlar hazırlamış bulunuyoruz. Hem talep ettiğiniz hem de daha önce hiç karşılaşmadığınız tür nakış projeleri sunma gayreti ile yayınladığımız bu sayımızı beğeneceğinizi ummaktayız.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da amacımız gerek tasarımı, gerekse işleme kalitesi ve kompozisyonu ile sizlere iğne-iplik hobileri ve nakış sanatı alanında farklı fikir ve tarzlar sunabilmektir. Bundan dolayı da dünyada ve ülkemizde yapılan her nakış türünü, tarzını ve geleneğini sizlere tanıtıp öğretme çabası içerisindeyiz.

Geçen sayımızdan itibaren her projede yer alan yeni nakış tekniklerini, adım adım açıklama ve fotoğrafları ile sunarak; İğne İplik dergisini, kursa gidemeyen veyahut bu alanda profesyonel eğitim alamayan okurlarımız için öğretici bir kaynak haline getirmeye çalışmaktayız.

Bu sayıda İtalyan tarzı nakışlara ağırlık vermenin yanı sıra kurdele nakışı, crewel, beyaz nakış, Çınarcık işi, hardanger, Schwalm nakışı, suzeni, stumpwork, Çin iğnesi ve basit nakış teknikleri kullanılarak işlenmiş bir kırkyama projesi dergimizde yer almaktadır.

İlerleyen sayfalarda sizleri bekleyen projelerden bazıları ise şöyle: Birbirinden farklı minik çiçeklerin işlendiği kurdele nakışından pano, piyasaya yeni çıkan “DMC fındık yumak” ile çalışılmış İtalyan stili ajurlu minik örtü, yine İtalyan stilinde işlenmiş sonbahar çiçeklerinin resmedildiği Çin iğnesinden yastık, pastel tonlarda koton perle ipliklerle işlenmiş Schwalm nakışından masa örtüsü, DMC Colbert nakış ve goblen yünü ile Crewel ve geometri nakışı tekniklerinin kullanıldığı, çeyizlerinizin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan seccade ve seccade kılıfı, Barok stili bir desenin kullanıldığı suzeni şık bir yastık, yine İtalyan stili ajurlu nakışların bolca yer aldığı çiçek desenli bir şömentable, krem rengi kumaş üzerine pastel tonların kullanıldığı kenarları şekilli kesilmiş bir masa örtüsü, stumpwork tekniği ile işlenmiş kelebekli bir pano ile menekşeli yastık, altın nakışının en güzel örneklerinden biri olan buğday başaklarının resmedildiği göz alıcı bir pano, nakışlı parçaların yer aldığı patchwork bir duvar askısı, ile Antep işi tekniklerinin incelikle kullanıldığı, bol ajurlu Çınarcık işinden örtü.

Zevkle ile işlemeniz dileği ile bir sonraki İğne İplik’te buluşuncaya kadar

Hoşçakalın.

Keyifli Nakışlar!

 
  Yorumlar
 
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız, üyeyseniz, üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 
 
Elişi Patronlu Dikiş
İğne İplik
Kanaviçe
Dantel

Kitaplar
Satış Noktaları
Hakkımızda

İlan
İletişim