Email
Şifre
Üye Ol | Şifre | Giriş
Ara
Ana Sayfa / Kitap
     
 
   Dikiş Kitapları
   Kanaviçe Kitapları
   Örgü Kitapları
   Nakış Kitapları
   Satış Noktaları
   Yayın Kataloğu
 
Dikiş Teknikleri

ISBN 978-605-5647-11-7
EBAT 21.8x26.8  cm
SAYFA SAYISI 412syf
ÜRÜN KODU 5470
FİYAT 45

Elinizdeki bu “Dikiş Teknikleri” kitabı; ister terzilik, dikiş, el işleri, ister ev mefruşatı olsun tüm dikiş dikme teknikleri hakkında kapsamlı bir rehber niteliğindedir. Dikişe yeni ilgi duymaya başladıysanız kitapta size yol gösterecek birçok ipucu bulabilirsiniz. Yıllardır dikiş dikiyorsanız yepyeni fikir ve uygulamaları zevkle deneyebilirsiniz. Dikiş Teknikleri kitabının moda ve tekstil öğrencileri için de yararlı bir rehber olacağını umuyorum.

Gençlik yıllarımdan bu yana dikiş diken ve yetişkinlik dönemimi ise dikiş ve moda öğretmekle geçiren biri olarak dikiş dikmeye tutkunluk ölçüsünde bağlıyım. Dikiş dikmek hayli rahatlatıcı ve dinlendirici olabiliyor.

Kitap üç ana bölüm halinde hazırlandı. Dikiş makineleri dahil olmak üzere dikiş dikmek için gereken tüm malzemeleri kapsayan birinci bölüm; kumaşların özellikleri, bakımı ve dikilişlerinin yanı sıra kalıpları üzerinize tıpatıp uyacak ölçülere nasıl dönüştüreceğinizi de anlatmaktadır.

Teknikleri anlatan diğer bölümde deneyebileceğiniz 300 ayrı dikiş tekniği adım adım fotoğraflarla desteklenerek gösterilmektedir. Bu bölüm ayrıca düz dikişten profesyonel terzi dikişlerine kadar ayrıntılı örnekleri kapsamaktadır. Her bir bölüm pili, cep veya yaka ile kol hazırlanışı ya da ilik açmak konularında kullanılan tekniklere dair görsel rehberle başlamaktadır.

Projeler başlığı altındaki üçüncü ana bölümde kolay ve çabuk yapılabilecek şapkalardan stor perde ve kimonolara kadar 18 ayrı parça eşya dikmeyi öğreneceksiniz. Tüm projelerde kitabın ikinci ana bölümünde gösterilen teknikler kullanılmaktadır.

Son bölümde ise resimli moda ve ev tekstili rehberi ile dikiş terimlerini içeren bir sözlük yer almaktadır.

Keyifli dikişler!

 
  Yorumlar
 
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız, üyeyseniz, üye girişi yapmanız gerekmektedir.
 
 
Elişi Patronlu Dikiş
İğne İplik
Kanaviçe
Dantel

Kitaplar
Satış Noktaları
Hakkımızda

İlan
İletişim